فلزیاب ها و گنج یاب ها در تاریخچه

تاریخچه دستگاه های فلزیاب و گنج یاب

تاریخچه دستگاه های طلایاب ، فلزیاب از گذشته تا الان !

همان طور که همه می دانید دستگاه های فلزیاب و طلایاب هایی که در عصر امروزه مورد استفاده کاوشگران و طلاجویان عزیز قرار می گیرند ، تاریخچه ای قدیمی و جذابی دارند و اگر قصد خرید دستگاه های فلزیاب و طلایاب را داشته باشید بد نیست که با تاریخچه فلزیاب ها و تاریخ پیدایش ایده ساخت این دستگاه ها آشنایی داشته باشید . از این رو شرکت کاوشگران مقاله ای آماده کرد تا شما را با تاریخ اختراع و پیدایش ایده ساخت فلزیاب ها آشنا کند .

تاریخچه دستگاه های فلزیاب و گنج یاب

اولین دستگاه های فلزیاب ها چگونه اختراع شدند ؟

ایده ساخت دستگاه های فلزیاب و طلایاب پس از اختراع شدن الکتریسیته ، نخست به ذهن کارکنان معادن طلا رسید. آنها به این فکر افتاند که اگر کسی ابزاری داشته باشد که به وسیله آن بتواند طلا های پنهان شده در زمین را پیدا کند ، قطعا به ثروت زیادی خواهد رسید . لذا آن ها برای اینکه به اهداف خود در یافتن گنج برسند ، زمینه و ابزار های لازم برای ساخت این دستگاه ها را در اختیار متخصصان و دانشمندان گذاشتند .
البته که امروزه فلزیاب ها نه تنها برای یافتن اشیاء گران بهای فلزی و طلا مورد استفاده کاوشگران قرار میگیرند بلکه در زمینه های عمرانی , نظامی , تحقیقاتی , صنعتی و زمینه های دیگری مانند فرودگاه ها نیز کاربرد بسیار دارند .
اولین دستگاه گنج یاب توسط دانشمند انگلیسی ، الکساندر گراهامبل ساخته شد که البته به خوبی کار نکرد و فلزی را نیافت . این دستگاه همچنین برای جستجوی گلوله در بدن جیمز آبرام گارفیلد ، رئیس جمهور آمریکا مورد استفاده قرار گرفت که باز هم پاسخگویی مناسبی از خود نشان نداد .

تاریخچه دستگاه گنج یاب و فلزیاب

با این همه نمی توان از زحمت های این دانشمند انگلیسی چشم پوشی کرد چرا که کار او شروعی بود برای دانشمندان بعد از او تا ایده ساخت فلزیاب ها را ادامه دهند و دستگاه های فلزیاب امروزه با انواع و اقسام مختلف به وجود آیند .

گرهارد فیشر و فلزیاب های سبک و قابل حمل

گرهارد فیشر دانشمندی بود که در سال 1931 و در ایالت بزرگ کالیفرنیای آمریکا آزمایشگاه تحقیقاتی خود  را برای ساخت و تحقیق در زمینه فلزیاب ها و گنج یاب ها راه اندازی کرد . او ایده ساخت دستگاه طلایاب و فلزیاب های سبک با دیسک کوچک تر را داد و بر طبق ایده خود فلزیاب های قابل حمل با کارایی بیشتری نسبت به فلزیاب های قدیمی را تولید کرد .
امروزه نیز از ایده گرهارد فیشر در صنعت ساخت فلزیاب ها و دستگاه های گنج یاب استفاده می شود .
با پیشرفت علم و تکنولوژی و با اختراع و پیدایش ترانزیستور ها و دستگاه های تفکیک کننده همچنین با به وجود آمدن تکنولوژی وایرلس صنعت ساخت دستگاه های فلزیاب و طلایاب روز به روز در حال پیشرفت و ترقی است . و در عصر حاظر دانشمندان به موفقیت های بیشتری دست یافتند و توانستند که دستگاه گنج یاب های بسیار پیشرفته تری نسبت به قبل بسازند و این گنج یاب ها می توانند مورد استفاده همگان قرار گیرند .

فلزیاب ها و کاربرد های آن ها از گذشته تا الان

دانشمندان و محققان سال ها پس از الکساندر گراهامبل ایده ساخت فلزیاب ها را در پیش گرفتند و دستگاه های فلزیاب و گنج یاب های به نسبت بهتر و کارآ تری ساختند که پاسخگویی و کارکرد بسیار خوبی داشتند . جالب توجه است که بدانید مدت ها بعد این دستگاه های فلزیاب در دوران جنگ های جهانی نیز مورد استفاده بسیاری برای یافتن مین ها و انبار های زیر زمینی قرار گرفتند و از آن پس در زمینه های نظامی نیز موثر واقع شدند .
در ادامه تاریخچه فلزیاب ها ، جیمز کلرک ماکسول دانشمند و فیزیکدان بریتانیایی در قرن نوزدهم میلادی زندگی می گذراند ، چند فرمول ساده فیزیکی را کشف کرد که این فرمول ها مدت ها بعد معادلات مکس ول نامگذاری شدند . فرمول اول مکس ول می گوید هرجا میدان الکتریسیته تغییر کند میدان مغناطیسی نیز تغییر می کند و فرمول دوم ثابت میکند وقتی میدان مغناطیسی تغییر میکند میدان الکتریکی هم تغییر می کند . در حقیقت مکس ول ثابت کرد که الکتریسیته و مغناطیس هر دو یک چیز هستند و با هم رابطه ی مستقیم دارند . نحوه کارکرد دستگاه های فلزیاب نیز با توجه به این فرمول ها قابل درک است . دستگاه گنج یاب به وسیله دیسک خود یک میدان مغناطیسی تولید می کند و زمانی که فلزی در این میدان قرار می گیرد بر روی میدان تغییر ایجاد می کند و گنج یاب این تغییر را تشخیص می دهد و به صدا در می آید .

نا گفته نماند که از دستگاه های طلایاب و فلزیاب فقط برای یافتن و جستجوی فلز و طلا استفاده نمی کنند بلکه در فرودگاه ها برای جلوگیری از حمل کردن اسلحه و سلاح سرد به داخل هواپیما و همچنین در ورودی بعضی از مکان های امنیتی مانند زندان ها و برخی بیمارستان ها و در بسیاری از مکان ها مختلف دیگر برای تامین امینت مورد استفاده قرار میگیرند . برخی از محققان و باستان شناسان نیز در طول تحقیقات خود و برای کشف آثار بزرگ از این دستگاه ها استفاده می کنند .
اشاره به این نکته بد نیست که دستگاه های فلزیاب و گنج یاب امروزه به حدی از پیشرفت رسیده اند که قادر به تشخیص فلز و طلا تا عمق های بین 3 الی 4 متر هستند .

فلزیاب ها و کاربرد های آن ها از گذشته تا الان

جمع بندی و نتیجه گیری

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و علم مطمئنا دستگاه های طلایاب در آینده مجهز به امکانات پیشرفته تری خواهند بود در این مقاله شما را با تاریخچه فلزیاب ها آشنا کردیم و شخصیت های تاثیر گذار در پیشرفت این زمینه و صنعت را برایتان معرفی کردیم . در روزگاران قدیم هر کسی نمی توانست دستگاه های فلزیاب و گنج یاب تهیه کند اما امروزه استفاده و تهیه این دستگاه ها برای همه ممکن شده است و هر کسی که روحیه کنجکاوری در خود بیابد می تواند برای تهیه این دستگاه ها دست به کار شود . اما مشکل دیگری که به وجود می آید این است که با افزایش شرکت ها و فروشندگان بسیاری در این زمینه ، فروش دستگاه های تقلبی و فریب خریداران، تشخیص دادن دستگاه های اورجینال از تقلبی اندکی دشوار تر شده است که شرکت بزرگ کاوشگران این مشکل را حل کرده است. شما می توانید برای تهیه دستگاه های فلزیاب اورجینال با شرکت کاوشگران که به عنوان با تجربه ترین شرکت در زمینه واردات و فروش انواع دستگاه های فلزیاب شناخته می شود و 25 سال سابقه کار در این زمینه دارد ، در تماس باشید و با شماره همراه 09120923393 تماس بگیرید و مشاوره های لازم جهت خرید و تهیه این دستگاه ها از هر شرکتی را دریافت کنید .

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*