علائم و نشانه های گنج نکات اولیه و ضروری در گنج یابی

علائم و نشانه های گنج نکات اولیه و ضروری در گنج یابی (بخش اول)

نشانه ها و علائم مهم در گنج یابی کدام ها هستند!

در این مقاله تلاش خواهیم کرد تا نکات مهمی درباره علائم و نشانه های گنج  را برای کاوشگران و جستجو گران گنج به تفصیل شرح کنیم و نکات اولیه و ضروری در گنج یابی را بیان کنیم.  توجه کنید که معلوماتی که در این مقاله نوشته ایم از قانون خاصی تبعیت نمی کنند. با این وجود تمام اطلاعات و تجربه های جستجوگران گنج را در اختیار شما می گذاریم.

شرکت کاوشگران با 25 سال سابقه در زمینه فروش دستگاه فلزیاب ، دستگاه طلایاب ، دستگاه گنج یاب تجربه های زیادی در این زمینه را دارد و در این مقاله تجربیات خود را در امر گنج یابی و دفینه یابی با شما در میان می گذاریم با ما همراه باشید .

همانطور که می دانید در گذشته بانکی برای محافظت و نگهداری از اشیای گرانبها مردم مانند طلا و جواهرات آن ها وجود نداشت و تنها راه مردم برای نگهداری از این اشیا نگهداری آن ها در مکانی امن و دفن کردن آن ها در جایی مطمئن بود. این نقاط می توانست مکان های مختلفی مانند اراضی ها ، کلیسا ها ، مکان های مخروبه و حتی سایر ساختار های طبیعی مانند کنار رودخانه ، درخت و … باشد . در این مقاله موارد منطقی که بر اساس جای موارد دفن شده قابل بررسی هستند را، مورد تحقیق قرار داده ایم .

علائم و نشانه های گنج نکات اولیه و ضروری در گنجیابی

نکاتی که در مورد گنج های دفن شده باید دانست :

1-فرد دفن کننده، قبل از پنهان کردن گنج خود به مدت و اندازه کافی فکر کرده است و بهترین و امن ترین مکانی که می توانست فکر کند را انتخاب کرده است. البته کسی که گنجینه خود را دفن می کند همیشه سعی دارد که نقطه ای نزدیک به محل سکونت خود را انتخاب کند تا هر از گاهی به آن سر بزند. از این رو نقطه ای که برای دفن کردن اشیا انتخاب می کند برای خود شخص معقول می باشد و ممکن است برای افراد دیگر اصلا منطقی نباشد. آن چه مهم است جالب توجه بودن نقطه دفن است ممکن است آن شخص اشیاها را در شلوغ ترین و پر رفت و آمد ترین مکان ممکن پنهان کند، به طوری که حتی رهگذران هم متوجه اشیاء پنهان شده نباشند .

2- مکانی که شخص برای پنهان کردن انتخاب می کرد، در بیشتر موارد جایی بود که جلوی چشم او باشد. برای مثال اگر فرد باغ یا باغچه خانه خود را برای دفن انتخاب می کرد نقطه دقیق آن جایی بود که در نشست و برخواست های روزانه بتواند آن نقطه را زیر نظر داشته باشد.

3-شخص دفن کننده به دلیل این که دوباره به آن مکان باز خواهد گشت، در اطراف نقطه ای که اشیای خود را دفن کرده است مکانی را علامتگذاری می کند. این عمل بین افرادی که در اراضی و مناطق طبیعی اقدام به دفن کرده اند امری شایع است .

نکاتی که در مورد گنج های دفن شده باید دانست :

4- بالاخره فرد دفن کننده برای گم نکردن محل و یا بعدها برای نشانی دادن مکان اشیاء ها به سایرین، در اطراف دفینه نیز علامت هایی گذاشته و به وسیله آنها محل دقیق را پیدا خواهند کرد. دقیقا این نکته جالب ترین قسمت ماجرا است چون با این وجود این قسمت سخت ترین قسمت کار نیز محسوب می شود. زیرا برای کشف رمز های فرد دفن کننده، ابتدا باید مقررات و قانون این کار را بیاموزید. همچنین، بافت اجتماعی، تحصیلات، دوره ای که در آن زندگی می کرد و زاویه دید شخص دفن کننده به امور دینی باید کشف شوند.

خب این ها نکاتی بودند در مورد شخصی که اشیا و فلزات گرانبهای خود را دفن کرده است و دانشتن این نکات برای شخص گنج یاب بسیار مهم می باشد در ادامه نیز می پردازیم به مکان هایی که امکان دفن گنج در آن ها وجود دارد.

نقاطی که علامت و نشانه های گنج در آن ها قرار گرفته است به اندازه خود آن محل مهم می باشد. در بعضی از موارد هم دفینه هایی پیدا می شوند که به دلیل اعتقادات قدیمی شخص دفن کننده هیچ علامت و نشانه ای را ندارند.

می پردازیم به علائم موجود گنج در مکان ها و محل هایی که طلا دفن شده:

 1- اراضی ها در گنج یابی :

شخص دفن کننده همیشه شرایط محیط را به خوبی بررسی می کند. تراکم جمعیت و میزان عبور و مرور از مسیرهای مختلف را مورد بررسی قرار می دادند و در اکثر مواقع گذرگاه هایی با کمترین حالت شک برانگیزی و جلب توجه را انتخاب می کردند. در بسیاری از دفینه های اراضی، پیدا کردن علائم گنج مربوط بر روی تکه صخره های ثابت روی زمین امکان پذیر است. 

بر روی این تکه سنگ ها می تواند اشکال مختلفی مانند فلش ، قمه ، نعل، شکاف، سنگ سفره، زنجیر، تصاویر دست و پا و برخی حیوانات را می توان مشاهده کرد . این علایم بر روی تکه سنگ ها و صخره هایی که روی زمین قرار می گیرند علامت زده می شوند .

یک مورد مهم در این زمینه این است که ، اشاره ها و علایم موجود در اراضی ها در بسیاری از موارد بیش از یک مورد خواهند بود. حتی برخی از افراد اعتقاد دارند که اگر علامت های موجود منظور خاصی را نرسانند در آن محیط گنجی دفن نشده است. یکی از این علامت ها جهت و دیگری فاصله است . البته دیده شده که برای نشان دادن فاصله و جهت از یک نشان مانند : فلش، تیر، تک پا استفاده شود.

اراضی ها در گنج یابی

برخی از این علامت ها و نشانه ها به منظور فریب دادن اشخاص هستند . برای مثال جهت فلش را بر عکس یا با زاویه 90 درجه روی صخره می کشند. بعضی از اشارات نیز به عنوان مژده دادن به شخص هستند و پیدا کردن اشیای دفن شده مستلزم به یافتن نشانه های دوم و سوم می باشد.  یکی از مهمترین نشانه هایی روی سنگ هایی که بر روی زمین قرار دارند و ترسیم شده اند، اشکال قطعه قطعه شده می باشد. این اشکال خرس لنگ، یک چشم، گل بی برگ، کشیش لنگ و امثال آنها هستند. کشف اعضا و تکه های ناقص این اشکال لازم و ضروری است. امانت در زیر قطعه ناقص نیست. باید در نزدیکی آن جستجو شود. اطلاعات آن در قسمت مربوطه آمده است . همچنین درختی تنها یا دو تایی و یا چند تایی با شکل هندسی خاص در اراضی نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند .

2-معابد و کلیسا ها در گنج یابی :

بعض از اشخاص در گذشته یا به دلیل اعتقادات خاص و یا به دلیل ایمنی که فکر می کردند در کلیسا ها وجود دارد می خواستند که اشیای با ارزش خود را در کلیسا ، معابد و یا اطراف آن ها پنهان کنند. در حالت کلی ورودی کلیسا ها خواهان زیادی برای دفن کردن اشیا های با ارزش بود، اما مکان اصلی گنج ها در کلیسا ها، اتاق مخصوص کشیش ها و راهب ها می باشد. دلیلش هم این است که کشیش ها پول هایی که از مردم گرفته بودند را در اتاق ها یا دالان های بین کلیسا و خانه پنهان می کردند. البته باید توجه کرد که تعداد این از گنج ها هم اکنون به دلیل به تاراج رفتن و غارت هایی که انجام شده است به صفر رسیده است.

2-معابد و کلیسا ها در گنج یابی :

3-پایه پل ها در گنج یابی :

برای اشخاصی که به دنبال پنهان کردن گنج بوده اند، پایه پل ها نیز به اندازه اطراف آن اهمیت داشت. در نظر این اشخاص پایه پل ها مکانی مناسب برای دفن گنج می باشد مخصوصا پل های سنگی. در پل های سنگی بسیار دیده شده است که علائم و نشانه گنج  مانند صلیب ، گل ، دایره و خورشید مشاهده می شوند ، این علائم کلی گنج هستند و ممکن است استثنا نیز وجود داشته باشد.

پایه پل ها در گنج یابی

نتیجه گیری !!

در این مقاله به سه مورد از علائم و نشانه های گنج اشاره کردیم . 10 مورد دیگر از این نشانه ها را نیز در مقاله بعدی به طور کامل و مفصل شرح می دهیم . توجه داشته باشید که فهمیدن این اطلاعات فقط در یافتن دفینه ها و گنج های پنهان شده کافی نیستند و شما باید از ابزار و وسیله های گنج یابی نیز در این راه استفاده کنید. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم گنج یابی بدون دستگاه فلزیاب و گنج یاب امری تقریبا محال بوده و بدون دستگاه طلایاب نمی شود مکان دقیق گنج پنهان شده را پیدا کرد . اگر قصد خرید دستگاه فلزیاب و طلایاب را دارید برای مشاوره می توانید با شماره تلفن 09120923393 تماس حاصل فرمایید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*