علائم و نشانه های گنج نکات اولیه و ضروری در گنج یابی

علائم و نشانه های گنج نکات اولیه و ضروری در گنج یابی ( بخش دوم )

علامت ها و نشانه ها در گنج یابی 

در مقاله قبلی به طور مفصل به برخی  نکات اولیه و ضروری در گنج یابی پرداختیم و سه مورد از علائم و نشانه های وجود گنج را بررسی کردیم در این مقاله نیز بقیه علائم و نشانه های گنج یابی را بررسی خواخیم کرد. همانطور که در مقاله قبلی نیز اشاره کردیم معلوماتی که در این مقاله نوشته ایم از قانون خاصی تبعیت نمی کنند. اما ما سعی کرده ایم تمام اطلاعات و تجربه های جستجوگران گنج را در اختیار شما می گذاریم. مطمئن باشید دانستن این علائم ، تاثیر به سزایی در کاوش شما خواهد داشت و با دانستن این نکات راحت تر می توانید دفینه های پنهان شده را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید : علائم و نشانه های گنج نکات اولیه و ضروری در گنج یابی (بخش اول)

علائم و نشانه های گنج یابی | نکات مهم در هنگام گنج یابی

علائم و نقاط مهم در گنج یابی و دفینه یابی :

جنگل ها در دفینه یابی :

جنگل ها یکی از جاهایی می باشند که اکثر دفینه ها در آن پنهان شده است. دفینه هایی که در جنگل پنهان شده اند اکثرا در اطراف درختانی هستند که در کنار مسیر عبور قرار دارند. کاوشگران و جستجو کنندگان گنج باید از مکان جنگل های قدیمی اطلاعات کافی و درستی داشته باشند.

جنگل ها در دفینه یابی

در جنگل ها مناطقی که هنگام نگاه کردن شبیه روستا هستند اهمیت زیادی دارند.همچنین در جنگل های قدیمی می توان معابد و کلیسا هایی را یافت، که امروزه بیشتر این معابد تخریب شده اند. البته شما با در نظر گرفتن مکان قبلی این اماکن می توانید به دنبال دفینه در آن ها باشید. در مقاله قبلی وجود دفینه و گنج را در معابد و کلیسا ها به طور کامل شرح دادیم.

دو راهی ها در گنج یابی :

در گذشته دو راهی ها به کثرت برای دفن گنج انتخاب می شدند. در بین این علامت ها ، قیچی باز و بعضی اوقات انبردست به معنای چهار راه و قیچی شکسته به معنای سه راه می باشد . البته قیچی شکسته در بعضی از موارد محل تقارن دو کانال آب را نیز نشان می داد. در این مکان ها شخصی که گنج خود را دفن می کرد، همراه آن علامت هایی مانند قیچی، انبردست، شمشیر ضربدری و نخ و سوزن دفن می کند.

غار ها در دفینه یابی :

غار ها نیز از مناسب ترین مکان ها برای دفن گنج توسط افراد انتخاب می شد. از زمان های بسیار گذشته غار های باز به عنوان خانه و عبادتگاه استفاده می شدند. در این غار ها مردمان گذشته گنج ها و امانت های خود را در دیواره ها و یا کف غار پنهان می کردند. همچنین غار های باز به عنوان معدن نیز کاربر داشتند که نشان از وجود مکانی باستانی در اطراف آن است.

غار ها در دفینه یابی و گنج یابی

غار های بسته نیز به عنوان خزانه ، انبار سلاح و آذوقه و یا مقبره پادشاه استفاده می شدند. برای باز کردن پلمپ غار بسیار مهم است که از کتراک و یا مواد شیمیایی بدون صدا استفاده شود. برای یافتن اتاقک های اصلی در این غار ها باید از علائم و نشانه های موجود بر روی سقف ، دیوار و کف کمک بگیرید.

مقبره های ساختگی در دفینه یابی :

یکی از معروف ترین و مناسب ترین مکان ها برای پنهان کردن دفینه مقبره های ساختگی بودند. دلیل اهمیت این مقبره به یک نکته مهم بر میگردد : جوامع های ارمنی از مهم بودن مقبره ها و قبر ها برای مسلمانان آگاه بودند و به همین دلیل اشیای گرانبهای خود را در این محل ها پنهان می کردند و مطمئن می شدند که کسی سراغ آن ها نمی رود. یکی از روش های آن ها برای محافظت از این مزار ها ، گذاشتن اسم افراد مقدس بر روی آن ها بود تا مسلمانان به دلیل اعتقادات خود اقدام به باز کردن قبر ها نکنند. البته در این مورد هم باید دقت کنید امکان دارد به اشتباه مزار یک مسلمان را به اشتباه انتخاب کنید. بهتر است در مورد مزار بودن و یا نبودن و وجود دفینه در مزار قلابی تحقیقات کافی داشته باشید. مزارهای قلابی معمولا دراز بوده و با قبله ها هماهنگ نیستند.

مقبره های ساختگی در دفینه یابی و گنج یابی

سر چشمه ها در گنج یابی  :

سر چشمه ها یکی از بهترین نقاط برای پنهان کردن دفینه و گنج ها می باشد. البته قابل ذکر است که پیدا کردن این دفینه ها سخت بوده و نیاز به وقت کافی می باشد، به این دلیل که جای بسیاری از آن ها ناپدید شده است . بنا به گفته بعضی از کارشناسان گنج، دفینه های چشمه، نه در جهت جاری بودن آب بلکه دقیقا در خلاف جهت می باشند . اگر شرایط ساختاری چشمه ها مساعد باشد، در مواردی گنجینه در داخل سنگهای به کار رفته در آن و زیر قاعده چشمه پنهان شده بود . علامت های موجود در اطراف این دفینه ها عبارت است از ماهی، مار، لاک پشت و … .

سر چشمه ها در دفینه یابی و گنج یابی

صخره ها در دفینه یابی :

هر فرد طلایاب و طلاجویی به خوبی می داند که صخره های سنگی از مهمترین و اساسی ترین مناطق در زمینه طلایابی و گنج یابی می باشد. از گذشته تا به امروز بسیازی از اشخاصی که می خواستند اشیاء با ارزش و یا پول های خود را پنهان کنند ، آن را زیر صخره ای به طور امن قرار می داند و با گذاشتن علامت های مختلف در اطراف، مکان آن را مشخص می کردند تا بعد از مدتی بتوانند آن را پیدا کنند . شما می توانید با فهمیدن و تشخیص این علامت ها و با استفاده از ابزار گنج یابی می توانید به راحتی گنج های پنهان شده را پیدا کنید .

صخره ها در طلایابی و گنج یابی

تل خاکی و تپه های باستانی در دفینه یابی :

تل خاکی یا تومولوس و تپه های باستانی بسیار مکان های مهمی در امر دفینه ها می باشد . بیرون و اطراف تپه های باستانی و تومولوس ها بسیار برای دفن کنندگان مهم بود . از این رو ما در این مقاله ساختار های داخلی تومولوس را توضیح نمی دهیم .

حتی سازندگان تل خاکی هنگامی که می خواستند اشیا های خود را در مکانی پنهان کنند مکانی بهتر از آن جا به فکرشان نمی رسید .

در زمان های قدیمی یعنی در دوره بیزانس ، جسد ها را درون تل خاکی گذاشته و هدایا و امانتی های با ارزش فرد دفن شده را در اطراف تل خاکی پنهان می کردند. و از این رو ، انسان های دوره پایانی بیزانس تل خاکی را برای پنهان کردن پول و یا طلا های خود انتخاب می کردند، چون این مکان ها در دوره های مختلف دچار تغییر و یا تخریب نمی شدند .

مورد دیگری هم که افرادی که به دنبال گنج هستند باید بدانند این است که نه در دوره های که تل خاکی ها
ساخته شده اند، بلکه سال ها بعد از آن ساکنین منطقه برای دفن کردن طلا و پول های خود به طور یقین با توجه به آن تصمیم می گرفتند. در اطراف تومولوس ها معمولا درختانی با عمر دراز همچون بلوط و عرعر وجود دارند، یا در همان منطقه یک رود روان و یا تپه طبیعی که بتوان از آن به عنوان نقطه ثابت استفاده کرد وجود دارد. در چنین اراضی، افراد مسلط به فن طلا و پول به دنبال تشکیل سه ضلعی خود می گردند و مسافت را نیز اکثرا با قدم محاسبه می کنند. 

آسیاب ها در گنج یابی ها :

با توجه به یافته های باستان شناسان انسان ها از شش تا هشت هزار سال پیش شروع به کاشتن گندم کرده اند . به طور دقیق نمی توان فهمید از چه زمانی انسان ها از آسیاب استفاده کرده اند اما واضح است بیشتر مصرف گندم در آسیاب ها بوده است و از دیر باز مکانی اجتناب ناپذیر برای انسان ها می باشد . اطراف آب راه منتهی به آسیاب، قسمت های سفت بارگذاری آسیاب و نقاط دوردست جهت چرخش چرخ آسیاب همواره یکی از محل های دفن و پنهان کردن دفینه بوده اند .

آسیاب ها در دفینه یابی و گنج یابی

نتیجه گیری !! 

همانطور که در مقاله قبلی و این مقاله خواندید ، گذشتگان از روش های بسیاری برای پنهان کردن اشیای گرانبهای خود استفاده می کردند. در این مقاله و مقاله قبلی به مکان هایی که احتمال وجود گنج  ، وجود دارد اشاره کردیم و در مقاله بعدی نیز به علائم و نشانه های گنج و اشاره هایی که در اطراف گنج ها گذاشته شده است اشاره خواهیم کرد. به یاد داشته باشید که یافتن گنج در این مکان ها مستلزم به داشتن لوازم گنج یابی به خصوص دستگاه فلزیاب و گنج یاب می باشد . چرا که شخص دفن کننده اکثرا نهایت هوش و ذکاوت خود را به کار می برد تا در بهترین و امن ترین جای ممکن اشیای خود را پنهان کند و فقط دستگاه طلایاب است که می تواند بدون دیدن اشیای پنهان شده جای آن ها را مشخص کرده و به ما نشان دهد.

برای مشاوره خرید دستگاه های گنج یاب ، فلزیاب و طلایاب با شماره 09120923393 تماس حاصل فرمایید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*